Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@bayerteamsports.com.

Firma:
Jméno a příjmení:
E-mail:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu:
Doprava zdarma pro objednávky nad 0 CZK
Česká verze English version Russian version Italiano

Vyhledávání:

rozšířené

AKTUALITY

08.09.2020

2020 Výsledky laboratorních testů přileb

Test NFLPA ukazuje základní tabulku helem, které lze doporučit pro Americký fotbal a které splňují základní bezpečnostní standardy. Test také zveřejňuje (v červené tabulce dole) ty helmy, které jsou zakázány.  Jedná se zejména o všechny modely Rawlings a staré modely Schutt Air Advantage, které se ale již nevyrábí a na trhu se objevují jen sporadicky. Na druhou stranu je v Evropě řada prodejců, kteří nabízejí levné helmy ,které jsou uvedeny na seznamu zakázaných helem.  NFLPA také říká, že helma starší 10 let je automaticky považována za zakázanou bez ohledu na druh a výrobce. Helmy, které jsou v tabulce označeny šedou barvou povolené jsou, ale již se nevyrábí. Test si klade za cíl pomoci každému hráči orientovat se v tom, co je pro něj dobrá volba a co nikoli. Helmy, které jsou v zeleném poli, bez ohledu na pořadí, můžeme považovat za bezpečné pro všechny hráče. Naopak helmám v červeném poli je lépe se vyhnout a vůbec je nepoužívat.


26.08.2020

Riddell aktuální modelová řada fotbalových helem pro sezónu 2020/2021.

Pro rok 2020 připravil největší výrobce helem společnost Riddell z Ohia v USA několik zásadních inovací, změn a novinek:

Definitivní konec populární série helmy Speed a Foundation
 • Na přelomu roku 2018 a 2019 byl definitivně ukončen prodej původního modelu Speed a začátkem roku 2019 také výroba starších typů facemasek označovaných jako S-Bar. Ty byly nahrazeny novinkou HS4 a model Speed byl nahrazen zcela novou verzí helmy Speed Icon a Speed Icon Classic. Speed Icon má se starým a dobře známým modelem Speed společnou v podstatě jen skořepinu, tvar a část názvu jinak se jedná o zcela novou helmu. Výbava a vnitřní prvky helmy jsou přepracované nebo zcela nové, aby odpovídaly nárokům na stále se zvyšující tempo hry. Hlavní změna je v systému uchycení facemasky, který je postaven na bázi HS4 odlehčených masek (mimochodem jedněch z nejlehčích na trhu) a kromě užších klipů používá v horní i dolní části systém Quick Release Pinu místo klasických šroubů. Další inovace je nubuková vystélka vnitřku helmy , která výrazně zvyšuje pohodlí a tlumí nárazy. Obě uši jsou po stranách plně nafukovací a je vylepšená tryska aby nedocházelo k častému protrhnutí nafukovací jehlou jako v minulosti u verze Speed. Vnitřní linery jsou nové a používají stejný typ ventilku s černou šroubovací čepičkou a uchycením jako dražší SpeedFlex. Helmu tak lze nafouknout na celkem 4 samostatných místech nezávisle na sobě. Verze Classic Icon je totožná s jedinou vyjímkou nemá nubukový overliner (vystélku). Výsledek je podstatně snadnější údržba vnitřku helmy u verze Classic. 

 

Nový SpeedFlex 2020
 • Asi nejpopulárnější a nejvíce používaná helma současnosti Riddell SpeedFlex se dočkala významné inovace. Pro rok 2020 mají všechny modely nový systém uchycení brady resp. plastový pásek v dolní části se systémem Ratchet Loc byl nahrazen klasickým systémem pružného pásku z nylonu (podobný jako u běžných konvenčních chráničů brady) se systémem CamLoc. Tato změna byť nenápadná podstatně změnila komfort utahování brady, nasazování a sundavání helmy. Celkově se tento systém osvědčil i v NFL a NCAA.
Původní (starý) systém Ratchet-Loc:

Nový systém 2020 - Cam-Loc:

Novinka SpeedFlex Diamond
 • Koncem roku 2019 Riddell oznámil začátek prodeje zcela nové generace helmy SpeedFlex Diamond postavené na 3D technologii vnitřní části helmy. Tato novinka bude na trh v Evropě uvedena na podzim tohoto roku. Cena by měla být o trochu vyšší než u klasického modelu SpeedFlex. Zásadní změna (kromě konstrukčních) při nákupu bude větší počet velikostí celkem 6 oproti doposud zaběhlým zvyklostem kdy se helmy na americký fotbal obyčejně vyráběli jen ve 3 základních velikostech. 


08.04.2020

Snížení celkové hodnoty objednávky pro dopravu zdarma

Od 7.4 je plošně aplikována doprava zdarma pro všechny objednávky nad 2000,- Kč. Dřívější limit byl 6000,-


04.08.2020

Speciální snížená cena na ramena Douglas CP a SP


23.08.2019

Stanovisko Riddell k neznačkovým doplňkům

Stanovisko společnosti Riddell k montážím jiných než originál dílů na helmy Riddell. Týká se to zejména výrobků třetích stran. Příkladem jsou např.adaptéry na bradu pro SpeedFlex.

 

 • Fotbalové přilby a obličejové masky, které používají profesionální, univerzitní, střední a většina mladých fotbalových hráčů, musí splňovat výkonnostní standardy Národního operačního výboru pro standardy pro sportovní vybavení (NOCSAE).
 • NOCSAE certifikace se provádí ústavem "Safety Equipment Institute (SEI)", a organizace pro posuzování shody podle ISO 17065.
 • Proces certifikace zahrnuje přísné interní testování výrobků a nezávislé laboratorní testování. Každý model přilby a masky na obličej je certifikován společností SEI, aby splňoval výkonnostní standardy NOCSAE. Osvědčení je neplatné, pokud je přilba nebo obličejová maska ​​jakýmkoli způsobem upravena. Společnost Riddell nedoporučuje používat jakékoli doplňky od třetích stran, které mění helmu jako takovou, formu nebo funkci přilby nebo obličejové masky, protože takové úpravy ruší certifikaci NOCSAE a činí helmu nebo obličejovou masku nezákonnou pro většinu organizovaných her.
 • Takto upravené helmy ZTRÁCÍ ZÁRUKU V OKAMŽIKU MONTÁŽE JINÉHO NEŽ SPOLEČNOSTÍ RIDDELL CERTIFIKOVANÉHO ORIGINÁLNÍHO DÍLU.


20.01.2020

Riddell SpeedFlex Diamond - Nově na Podzim 2020

 

Riddell partners with Carbon® to produce first-ever 3D printed football helmet.

The Riddell SpeedFlex Diamond Helmet Delivers Next Generation Innovation with New Digitally Manufactured Football Helmet Liner.

Riddell and Carbon have partnered to bring customized, digital design innovation to head protection through Riddell’s new Diamond helmet platform. Powered by Carbon, the new platform features a 3D printed lattice liner that is digitally manufactured using Carbon’s proprietary Digital Light Synthesis™ (DLS™) technology. The technology is initially available in the Riddell SpeedFlex Precision Diamond helmet model, which features Riddell’s Precision-Fit head scanning and helmet fitting process. The result is next-generation head protection for today’s athletes--a customized, 3D printed helmet liner precisely contoured to the athlete’s head.

“Riddell is known for head protection leadership. Our partnership with Carbon, Silicon Valley’s leading digital manufacturer, reinforces our commitment to advancing on-field protection for football players,” said Riddell Senior Vice President of Research and Product Development, Thad Ide. “As the first to use digital manufacturing in football helmets, Riddell continues our industry leadership by embracing promising new technologies and advancing our innovation roadmap today and into the future.”

“At Carbon, we believe in using the power of technology to advance innovation. Our platform enables companies like Riddell to make products that were never thought possible,” said CEO and Co-Founder Dr. Joseph DeSimone. “With this partnership, Riddell becomes one of the largest users of 3D printers in the world. We are proud to be at the forefront of digital manufacturing of protective equipment."

The core technology uses a custom designed, highly damping elastomer from Carbon, in the form of a lattice structure to create the helmet liner. The Carbon Lattice Engine leverages physical simulation and optimization techniques to tune structures to further manage both linear and rotational impact energies. Each helmet is made up of more than 140,000 individual struts, carefully orchestrated into patterns for attenuating impact forces while providing excellent comfort and fit. The result is a Carbon DLS-printed, custom fit, impact absorbing helmet liner designed to advance the state-of-the-art in head protection. Riddell’s proprietary database of over 5 million impacts captured by Riddell’s smart helmet technology will allow for custom and individualized tuning of lattice structures in the future.Carbon’s recent breakthroughs in software, hardware and materials make the Diamond platform possible. The very latest advancements in Carbon’s platform include the new L1 printer and custom resin material. The L1, also being unveiled by Carbon today, is specially designed and built to produce at scale. The custom resin used to print the lattice structures in the Diamond liners was designed specifically to meet Riddell’s rigorous performance requirements.

“As someone who’s spent thousands of hours watching film, I know that no two players play the same way,” said Riddell Strategic Advisor and Brand Ambassador Peyton Manning. “They all have different styles and tendencies on the field, which is another key benefit to Riddell’s Diamond technology. With the SpeedFlex Precision Diamond, players are not only experiencing the latest in head protection, they can also dictate where the helmet is positioned to improve sightlines and maximize field vision.”

Riddell SpeedFlex Precision Diamond helmets were used by select players on most NFL teams during the 2018 season and will be commercially available on a limited basis at the elite level starting in 2019.


22.08.2019

Riddell Insite - Prodej zahájen. Poprvé v Evropě. Pro více informací nás volejte nebo pište.

The Riddell InSite Impact Response System is a new integrated monitoring and alerting tool designed specifically for the proactive protection of football players. Riddell developed InSite based on its Head Impact Telemetry System (HITS) and Sideline Response System (SRS), a technology that has analyzed nearly 5 million impacts since 2003.


04.02.2019

Proč jsou helmy Riddell nejlepší na trhu


14.03.2019

Nová ramena Douglas Destroyer-2 SKLADEM

Prodej zahájen


14.01.2019

Riddell SpeedFlex uchycení mřížky


14.01.2019

Riddell seznam dostupných barev pro helmy


19.11.2018

Nová série Douglas Custom Pads 2019

Novou sérii 2019 Douglas Custom Pads můžete objednávat online.


01.02.2018

Schutt F7 - EXPERIENCE THE F7


 • Schutt F7 je nejnovější helma od firmy Schutt představená poprvé v roce 2017.
 • Unikátní patentovaný systém Tectonic Plate 3DM pomáhá absorbovat a rozkládat optimálně rotační energii a nárazy.
 • Společně s dalšími 5ti systémy ochrany dodává tato helma vynikající parametry ochrany.
 • Mřížky jsou titanové ve dvou základních verzích s obočím a rovným drátem v horní části. 


nejnovějších 5 | všechny | zpět na úvod

Provozovatel
Partneři
Platební metody
 •   

 •   

 •   


easy shop.png, 2,3kB