Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@bayerteamsports.com.

Firma:
Jméno a příjmení:
E-mail:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu:
Doprava zdarma pro objednávky nad 0 CZK
Česká verze English version Russian version Italiano

Vyhledávání:

rozšířené

AKTUALITY

26.08.2020

Riddell aktuální modelová řada fotbalových helem pro sezónu 2020/2021.

Pro rok 2020 připravil největší výrobce helem společnost Riddell z Ohia v USA několik zásadních inovací, změn a novinek:

Definitivní konec populární série helmy Speed a Foundation
  • Na přelomu roku 2018 a 2019 byl definitivně ukončen prodej původního modelu Speed a začátkem roku 2019 také výroba starších typů facemasek označovaných jako S-Bar. Ty byly nahrazeny novinkou HS4 a model Speed byl nahrazen zcela novou verzí helmy Speed Icon a Speed Icon Classic. Speed Icon má se starým a dobře známým modelem Speed společnou v podstatě jen skořepinu, tvar a část názvu jinak se jedná o zcela novou helmu. Výbava a vnitřní prvky helmy jsou přepracované nebo zcela nové, aby odpovídaly nárokům na stále se zvyšující tempo hry. Hlavní změna je v systému uchycení facemasky, který je postaven na bázi HS4 odlehčených masek (mimochodem jedněch z nejlehčích na trhu) a kromě užších klipů používá v horní i dolní části systém Quick Release Pinu místo klasických šroubů. Další inovace je nubuková vystélka vnitřku helmy , která výrazně zvyšuje pohodlí a tlumí nárazy. Obě uši jsou po stranách plně nafukovací a je vylepšená tryska aby nedocházelo k častému protrhnutí nafukovací jehlou jako v minulosti u verze Speed. Vnitřní linery jsou nové a používají stejný typ ventilku s černou šroubovací čepičkou a uchycením jako dražší SpeedFlex. Helmu tak lze nafouknout na celkem 4 samostatných místech nezávisle na sobě. Verze Classic Icon je totožná s jedinou vyjímkou nemá nubukový overliner (vystélku). Výsledek je podstatně snadnější údržba vnitřku helmy u verze Classic. 

 

Nový SpeedFlex 2020
  • Asi nejpopulárnější a nejvíce používaná helma současnosti Riddell SpeedFlex se dočkala významné inovace. Pro rok 2020 mají všechny modely nový systém uchycení brady resp. plastový pásek v dolní části se systémem Ratchet Loc byl nahrazen klasickým systémem pružného pásku z nylonu (podobný jako u běžných konvenčních chráničů brady) se systémem CamLoc. Tato změna byť nenápadná podstatně změnila komfort utahování brady, nasazování a sundavání helmy. Celkově se tento systém osvědčil i v NFL a NCAA.
Původní (starý) systém Ratchet-Loc:

Nový systém 2020 - Cam-Loc:

Novinka SpeedFlex Diamond
  • Koncem roku 2019 Riddell oznámil začátek prodeje zcela nové generace helmy SpeedFlex Diamond postavené na 3D technologii vnitřní části helmy. Tato novinka bude na trh v Evropě uvedena na podzim tohoto roku. Cena by měla být o trochu vyšší než u klasického modelu SpeedFlex. Zásadní změna (kromě konstrukčních) při nákupu bude větší počet velikostí celkem 6 oproti doposud zaběhlým zvyklostem kdy se helmy na americký fotbal obyčejně vyráběli jen ve 3 základních velikostech. 


nejnovějších 5 | všechny | zpět na úvod

Provozovatel
Partneři
Platební metody
  •   

  •   

  •   


easy shop.png, 2,3kB