NFL a NFLPA zveřejnila výsledky každoročního testování přileb NFL: Tři dříve schválené modely jsou nyní zakázány.

NFL a Asociace hráčů NFL zveřejnily výsledky svých každoročních testů přileb – a již druhý rok po sobě více než 99 procent hráčů nosilo přilby, které jsou považovány za „nejvýkonnější“.

NFL a NFLPA spolupracovaly na testování a hodnocení 41 modelů přileb, včetně tří nových modelů, které liga dosud netestovala. Všechny tři nové modely přileb patří mezi top 10 hodnocených modelů, což je důkazem toho, že zlepšování designu přileb pokračuje rok od roku.

Nástup nových a výkonnějších přileb také posunul další přilby dolů v žebříčku. Tři přilby, které byly dříve schváleny k použití, jsou nyní uvedeny jako zakázané, což zvyšuje celkový počet zakázaných přileb na 16. Žádný hráč nesmí nosit přilbu, která je uvedena jako zakázaná. Mezi dlouhodobě nejhorší helmy lze považovat veškeré modely Rawlings.

Šest helem, které byly dříve zařazeny do nejvyšší skupiny, bylo letos odsunuto do kategorie „nedoporučujeme“. Všechny přilby, které letos spadají do kategorie „nedoporučujeme“, byly představeny teprve před několika lety jako vysoce výkonné přilby, což je další známka rychlého tempa inovací v přileb. Osmnáct procent hráčů na konci minulé sezóny mělo na hlavě helmy, které jsou nyní v novém žebříčku umístěny v kategoriích „nedoporučujeme“ nebo „zakázané“. Představitelé ligy a odborů očekávají, že toto procento výrazně klesne, až hráči před začátkem sezóny přejdou na novější, bezpečnější modely helem..

Všichni současní hráči NFL nosí přilby, které byly testovány v této studii. Jedenáct schválených – ale starších – helem, které v posledních dvou sezónách nosilo méně než jedno procento hráčů, bylo přesunuto na seznam „starších helem“ a je stále povoleno je používat.